Sohbet Girişi
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Sohbet Etmek

Sohbet Etmek

  Sohbet Etmek

Sohbet mekanSizin kullanıcları merhaba. bugun yine Sohbet Etmek konu başlığı ile yeni bir makale ile karşınızdayız.Hepinize iyi okumalar dilerim.

Reklam 6 Kod Alanı

Sohbet ne demektir , sohbet nasıl edilir, kısaca bunlara değinecegiz, Cok fazla mevzuyu uzatmadan direk konuya giriyorum . sohbet kelimesinin anlamı – Dostça, arkadaşça konuşarak hoş bir vakit geçirme, söyleşi, yârenlik, hasbihâl -söyleşi manasına gelir. Sohbet konuşurken yapılacagı gibi edebiyatta yazılı sohbetinde önemli bir yeri vardır

Sohbetle İlgili Kavramlar

Sohbet: Dostça, arkadaşça konuşarak hoş bir vakit geçirme, söyleşi, yârenlik, hasbihâl.

Söyleşi: Arkadaşça, dostça karşılıklı konuşma, hasbihâl, sohbet anlamına gelirken bu kavramın edebiyattaki anlamı: Bir bilim veya sanat konusunu, konuşmayı andıran biçimde inceleyerek anlatan edebiyat türüdür.

Musahabe: Konuşma, görüşme, söyleşi.

Hoşsohbet: Güzel ve tatlı konuşan kimse.

Nükte: İnce anlamlı, düşündürücü ve şakalı söz, espri.

Sohbet – Deneme Farkı

  • Sohbette yazarın okuyucuyla konuşuyormuş gibi bir anlatımı vardır. Denemede ise yazarın kendi kendisiyle konuşuyormuş gibi bir anlatımı vardır.
  • Sohbette nüktelerden, halk söyleyişlerinden, fıkralardan yararlanılır. Sohbetin dili ve anlatımı yalındır. Denemede ise daha ciddî bir dil kullanılır.
  • Sohbette kısa ve yüzeysel bir anlatım vardır. Amaç, yazarın okuyucuyu kendi düşüncesine çekmesi veya kendi düşüncesi doğrultusunda düşünmesini sağlamasıdır. Denemede ise derinlemesine bir anlatım vardır ve okuyucuyu etkilemek, yönlendirmek gibi bir amaç güdülmez.

Sanal sohbetsanal chatsanal muhabbet denilince akıla gelen ilk şey görünmeden bir klavye aracılığı ile dünyanın öbür ucundan birlikte sohbet, chat, muhabbet etmek, bir şeyler paylaşmak demektir. Bunu yaparken sohbetin de birçok çeşidi olduğunu unutmayalım. Farklı farklı toplumlardan insanlarla buluşup sohbet yapmak hiç de kolay değildir. Herkesin kendince sohbet etme isteği olur ve herkes bir konu açma yolunda ilerler. Ruhlarına ve duygularına hitap edecek şekilde sohbet etmek isterler.

Sohbet odalarında istedikleri gibi sohbet etmek isteyen istedikleri sohbet sitesine girmeyi de isterler doğal olarak. Ve sohbetchatmuhabbet adına yapacakları ve uygulayacakları şeyleri karşısındaki insanlarla yaşamayı planlarlar. Dünyanın diğer ucundan bilgisayar ile 7/24 online canlı sohbet etmek için gündüz veya gece günün her vaktinde sanal sohbetin tadına varmaya çalışırlar.

Sohbetin her türlüsü mevcuttur sanalda da. Reelde nasıl ediyorsak ve yaşıyorsak sanal sohbet odalarında da her türlüsü yazılır ve yaşanır. Herkesin farklı ihtiyaçları, egoları, ruh halleri olduğu gibi  sitelerin de farklı farklı odaları vardır. Hallere göre sohbet odaları açılır ve o amaca hizmet ederler.

Sohbet mekanSizin.com adresi size keyifli ve eğlenceli sanal sohbet ortamı kurmak için oluşturulmuştur.Kullanımı gayte basittir. pc tablet ve cep telefonlarınızdan rahatlıkla girip sohbet edebilrsiniz.

Sohbet Etmek

Reklam 5 Kod Alanı
admin 641
Cevap bırakın

Mp3indir Sohbet Sohbet Sohbet Sohbet Sohbet Sizinmekan